Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت > خدمات > اپل آیدی نات اکتیو چیست و چگونه میتوان آن را فعال کرد؟

اپل آیدی نات اکتیو چیست و چگونه میتوان آن را فعال کرد؟

اپل آیدی نات اکتیو چیست و چگونه میتوان آن را فعال کرد؟
 • تاریخ
 • دسته‌بندی خدمات / آنلاک اکانتهای اپل
 • نویسنده admin
 • بازدیدها 490
محصول قیمت افزودن به سبد خرید
This Apple ID is not Active Fix and Activating Service
This Apple ID is not Active Fix and Activating Service
280,000 تومان
ناموجود This Apple ID is not Active Fix and Activating Service
%41.7 OFF

اخیراً بسیاری از کاربران از این مشکل اپل آیدی شکایت دارند. زمانی که آنها میخواهند از اپل آیدی خود استفاده کنند، یک پیام ناآشنا در مک یا آیفون آنها ظاهر می شود که می گوید: “This Apple ID is not active” یا “This person is not active”.

بسیاری از کاربران نگران این مشکل هستند و نمی دانند چگونه از شر این پیام خلاص شوند. اما نگران نباشید! اندروید مارکت به شما کمک می‌کند تا راه‌حل‌هایی را برای دستگاه‌های iPhone MacBook، iMac خود که با خطای «This Apple ID is not active» یا “Verification failed, this Apple ID is not active” مواجه است، بیابید.

"Apple ID Not Active" به یک Apple ID اشاره دارد که توسط اپل غیرفعال یا به حالت تعلیق درآمده است. Apple ID یک شناسه منحصر به فرد است که برای دسترسی به خدمات و محصولات مختلف اپل مانند iCloud، iTunes Store، App Store و غیره استفاده می شود. هنگامی که یک Apple ID غیرفعال می شود، به این معنی است که این حساب به دلایل خاصی توسط اپل به طور موقت یا دائم غیرفعال شده است.


لازم به ذکر است که سالها پیش در مقاله زیر به ارائه توضیحات مفصلی در رابطه با اپل آیدی های غیر فعال پرداخته شده است و اکنون میخواهیم به بررسی علتهای مختلف بروز این مشکل بپردازیم.

سرویس رفع مشکل This Apple ID is not Active


"Apple ID is not active" به چه معناست؟

شاید بپرسید اپل ایدی نات اکتیو یعنی چه؟ اگر شما یا شخص دیگری به یکی از دلایلی که در ادامه خواهیم گفت، باعث غیرفعال شدن اپل آیدی شوید، Apple ID شما به طور خودکار برای محافظت از امنیت شما غیرفعال و قفل می شود و نمی توانید به هیچ یک از سرویس های Apple وارد شوید یا حتی از ایکلودی که Find My iPhone آن فعال است خارج شوید! و با پیام «Apple ID is not active» مواجه می‌شود. 

در این حالت پسورد شما کار نخواهد کرد و حتی در صورت وارد کردن صحیح پسورد برای لاگین با پیغام: Your Apple ID or password was incorrect. Forgot password? window. مواجه خواهید شد!

شاید به فکرتان رسیده باشد که با مراجعه به سایت https://iforgot.apple.com، بخواهید اپل آیدی خود را با استفاده از ایمیل و یا سوالات امنیتی ریکاوری کنید؛ ولی متاسفانه در این شرایط، یعنی زمانی که ایدی شما در وضعیت غیرفعال یا Not Active قرار دارد، تنها پیامی که هنگام وارد کردن ایدی خود در این سایت میگیرید : پیغام قرمز رنگ This Apple ID is not active است و شما قادر به انجام هیچ کار دیگری در این سایت نخواهید بود و اصلا وارد مرحله ریکاوری اپل آیدی نخواهید شد!


دلایل غیرفعال شدن اپل آیدی (Apple ID is not Active) چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا اپل آیدی نات اکتیو میشود و یا دلیل نات اکتیو شدن اپل ایدی چیست؟
نمیتوان گفت که تنها یک دلیل خاص برای غیر فعال شدن اپل آیدی وجود دارد؛ دلایل بسیار مختلفی برای این کار ممکن است وجود داشته باشد که در ادامه به شرح برخی از این دلایل میپردازیم: 

 • مشکلات امنیتی: اگر اپل دسترسی غیرمجاز، فعالیت مشکوک یا نقض امنیت یک حساب کاربری را تشخیص دهد، ممکن است برای محافظت از اطلاعات کاربر، Apple ID را غیرفعال کند.
 • نقض شرایط سرویس: اگر کاربری قوانین اپل را نقض کند یا درگیر فعالیت های کلاهبرداری یا مخرب باشد، Apple ID او ممکن است غیرفعال شود.
 • مشکلات تحریم در ایران: متاسفانه به دلیل قرار داشتن ایران در لیست تحریمهای شرکت اپل، بعضی از آیدیها امکان غیرفعال شدن را دارند.
 • استفاده از فیلترشکن های متعدد و غیر معتبر: استفاده از آیپیهای مختلف به صورت پیوسته و همچنین استفاده از فیلترشکنهای غیرمعتبر با آیپیهای گزارش شده در دستگاه، میتواند باعث غیر فعال کردن اپل آیدی شود.
 • مشکلات بازیابی حساب: اگر در طول فرآیندهای بازیابی حساب، در تأیید هویت مالک حساب مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است اپل، اکانت شما را غیرفعال کند تا از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کند.
 • عدم فعالیت: در برخی موارد، اپل ممکن است یک حساب کاربری را به دلیل عدم فعالیت در یک مدت زمان طولانی غیرفعال کند.
 • مشکلات پرداخت: اگر در روش‌های پرداخت مرتبط با حساب مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است به غیرفعال کردن توانایی Apple ID برای خرید یا دسترسی به برخی خدمات منجر شود.
 • استفاده از گیفت کارتهای نامعتبر: استفاده از گیفت کارتهای غیرمعتبر ایتونز میتواند سبب غیر فعال شدن اپل آیدی شما شود.


- لازم به ذکر است که این پیغام در حالتهای زیر نیز میتواند مشاهده شود که در این صورت برای رفع آن تنها کافیست که به راحتی مراحل Verification اکانت خود را تکمیل کنید.

 • شما به تازگی Apple ID خود را ایجاد کرده اید و مراحل تأیید ایمیل را هنوز تکمیل نکرده اید.
 • شما Apple ID خود را به آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که هنوز تأیید نکرده اید تغییر داده اید.


چگونه اپل ایدی نات اکتیو را فعال کنیم؟

اگر شما هم با مشکل نات اکتیو بودن اپل ایدی مواجه هستید و پیغام اپل ایدی نات اکتیو یا ارور اپل ایدی نات اکتیو دریافت میکنید و میخواهید بدانید چگونه اپل ایدی نات اکتیو را حذف کنیم؟ یا اینکه هزینه رفع نات اکتیو اپل ایدی چقدر است؟
 اگر Apple ID شما غیرفعال شده است، جهت حل مشکل اپل ایدی نات اکتیو و خارج شدن از اپل ایدی نات اکتیو و یا حذف اپل ایدی نات اکتیو میتوانید از سرویس فعالسازی اپل آیدیهای Not Active اندروید مارکت استفاده کنید.

سرویس رفع مشکل This Apple ID is Not Active


مطالب مرتبط:

توجه: اگر اپل آیدی شما کارتی است و حتی اگر تنها اپل آیدی آن را می دانید، احتمال دارد که با هزینه کمتری حذف اپل آیدی شما امکانپذیر باشد٬ (البته به شرطی که در وضعیت This Apple ID is Not Active نباشد!) که در اینصورت میتوانید به مطلب زیر مراجعه فرمایید:

سرویس حذف ایکلود و بازیابی اطلاعات و ریکاوری رمز اپل آیدی های کارتی

 

توجه: در صورتی که اپل آیدی شما توسط هیچ یک از روش های فوق قابل آنلاک نباشد، میتوانید از سرویس حذف ایکلود استفاده کنید:

سرویس حذف قفل آیکلود/ (Apple ID - iCloud ID remove service)