Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » کمپانی Motorola باز هم فروخته شد... این بار به Lenovo!

کمپانی Motorola باز هم فروخته شد... این بار به Lenovo!

کمپانی Motorola باز هم فروخته شد... این بار به Lenovo!
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 9 047گوگل که در سال ۲۰۱۲ موتورولا را تصاحب کرده بود طی کمتر از یک سال تصمیم گرفت که این کمپانی بزرگ تولیدکننده تلفن را بفروشد. گوگل دلیل این اقدام خود را علاقه‌اش به گنجینه حق پتنت‌های موتورولا اعلام کرد و از این رو توافق برای فروش کمپانی موتورولا منهای پتنت‌هایش به لنوو کلید خورد. امروز پس از چند ماه این توافق نهایی شد و حالا باید موتورولا را یک کمپانی زیرشاخه لنوو بدانیم.


موتورولا از امروز به صورت رسمی به لنوو پیوسته است. چند ماه پیش اعلام شد که لنوو به قیمت ۲.۹۱ میلیارد دلار، کمپانی موتورولا را تصاحب کرده است و امروز این قرارداد نهایی شده است. حالا موتورولا یه کمپانی زیرشاخه لنوو است، اما برند آن با همین نام به عنوان یکی از دارایی‌های لنوو باقی می‌ماند و دفتر مرکزی آن در شیکاگو پابرجا خواهد بود. ریک اوسترلو، رییس موتورولا می‌گوید:

برند شناخته شده موتورولا همچون نام‌های تجاری Moto و DROID که ما را در مسیر رشد قرار داده‌اند، با همان نام به کار خود ادامه خواهد داد... ما همچنان بر روی اندروید خام و بروزرسانی سریع تمرکز خواهیم داشت و همچنان در پی توسعه فناوری‌هایی برای رفع نیازهای واقعی مشتریان خواهیم بود.
فروش موتورولا توسط گوگل، وقتی غول جستجوی جهان برنامه‌های خود برای این کمپانی را پس از تصاحب آن مشخص کرد، موجب تعجب همگان شد. گوگل موتورولا را در سال ۲۰۱۲ به قیمت ۱۲.۵ میلیارد دلار خریداری کرد ولی بعد از آن اعلام کرد که بیش از هر چیز به دنبال گنجینه گرانبهای پتنت‌های موتورولا بوده است.گوگل: اختراع‌های ثبت شده و تکنولوژی‌های موتورولا، ۵.۵ میلیارد دلار یعنی کمتر از نصف مبلغی که گوگل هزینه کرد ارزش دارند
حالا گوگل در پی آن است تا از تجارت موبایل کمپانی زیرشاخه خود خارج شود، تجارتی که هزاران میلیون دلار هزینه برای این کمپانی در پی داشت، ولی در نهایت توانست نام موتورولا را دوباره زنده کند. لنوو درباره این قرارداد می گوید: «گوگل همچنان مالک بخش عمده‌ای از پتنت‌های Motorola Mobility خواهد بود، ولی موتورولا مجوز استفاده از تمامی این پتنت‌ها را خواهد داشت.» خود گوگل صحبت جدیدی درباره این قرارداد ندارد. لری پیج، مدیر عامل گوگل در این باره می‌گوید: «موتورولا به دستان مطمئن لنوو سپرده شده، کمپانی که تمام تلاش خود را برای تولید محصولاتی عالی به کار می‌گیرد.»