Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » آموزش » آموزش شارژ گوشی یا تبلت به بهترین و سریع‌ترین نحو ممکن

آموزش شارژ گوشی یا تبلت به بهترین و سریع‌ترین نحو ممکن

آموزش شارژ گوشی یا تبلت به بهترین و سریع‌ترین نحو ممکن
  • تاریخ
  • دسته‌بندی آموزش
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 12 957


تصور کنید عصر پنجشنبه است و می‌خواهید بیرون بروید. لباس‌های جدیدتان را پوشیده‌اید، موهایتان را درست کرده و آماده‌اید تا با دوستانتان وقت بگذرانید؛ اما وقتی به سراغ موبایلتان می‌روید می‌بینید شارژش تقریباً خالی است.
احتمالاً همه‌ی ما در موقعیتی مثل این قرارگرفته‌ایم که حس خوبی هم ندارد. به‌هرحال حقه‌های مختلفی وجود دارد که بتوانید با استفاده از آن‌ها به مؤثرترین و سریع‌ترین صورت تبلت یا گوشی‌تان را شارژ کنید.گوشی را به Airplane mode (حالت پرواز) ببرید یا کاملاً خاموش کنید

آموزش شارژ گوشی یا تبلت به بهترین و سریع‌ترین نحو ممکنشاید این حقه برای بعضی از خوانندگان تازه نباشد. گوشی یا تبلت در حالت استندبای نیز مقدار کمی انرژی مصرف می‌کند اما اگر گوشی را در حالت پرواز قرار دهید مقداری از مصرف برق را حذف کرده‌اید در نتیجه عمل شارژ سریع‌تر انجام می‌شود؛ و بهتر از آن اگر گوشی را کاملاً خاموش کنید بازهم سریع‌تر شارژ می‌شود. این روش را امتحان کنید، افزایش راندمان شارژ شدن از دستگاهی به دستگاه دیگر فرق می‌کند.از شارژر اصلی دستگاه استفاده کنید نه از پورت یو‌اس‌بی کامپیوتردر بیشتر موارد استفاده از شارژری که همراه با گوشی یا تبلت آمده شارژ سریع‌تری نسبت به استفاده از پورت کامپیوتر انجام می‌دهد. چون معمولاً یک پورت یو‌اس‌بی ورژن 2، 0.5 آمپر و پورت یو‌اس‌بی ورژن 3 که می‌توان از رابط آبی داخل سوکت آن را تشخیص داد، 0.9 آمپر خروجی می‌دهد. به‌عبارت‌دیگر دستگاه‌هایتان شارژ خواهد شد ولی با سرعت کمتر. یک شارژر معمولی موبایل حداقل 1 آمپر و شارژر تبلت معمولاً 2 آمپر جریان دارد و در روند شارژ، هرچه آمپر بیشتری به دستگاه وصل کنید سریع‌تر شارژ خواهد شد.از شارژری با آمپر بیشتر استفاده کنیدهمان‌طور که قبلاً اشاره کردیم شارژر تبلت حداقل 2 آمپر جریان و یا بیشتر برای شما فراهم می‌کند. اگر گوشی خود را به شارژر تبلت وصل کنید، با فرض اینکه یکی دارید، می‌بینید که خیلی سریع شارژ می‌شود؛ و اگر هم ندارید شارژر‌های متفرقه قدرتمند قیمتی ندارند. توجه کنید که وصل کردن گوشی به شارژر قوی‌تر اشکالی ندارد، هیچ‌چیز منفجر نخواهد شد! شما می‌توانید به‌راحتی خروجی یک شارژر را پیدا کنید، جایی روی آن نوشته‌شده. به دنبال یک عدد با حرف A در کنار (که نشانگر آمپر است) باشید.برای آیفون و آی‌پد از پورت یو‌اس‌بی مک استفاده کنیداگر شارژری که بتوانید به پریز بزنید در اختیار ندارید آیفون و آی‌پدتان را به پورت یو‌اس‌بی مک بزنید. مک‌های جدیدتر می‌توانند تشخیص دهند که دستگاهی از شرکت اپل را متصل کرده‌اید و جریان خروجی پورت مربوطه را تا 1.1 آمپر افزایش می‌دهند.
از نرم‌افزارهای رسمی برای افزایش جریان خروجی یو‌اس‌بی کامپیوتر استفاده کنیددوباره، بیشتر پورت‌های یو‌اس‌بی کامپیوترها جریان خروجی 0.5 تا 0.9 آمپر به ما می‌دهند. به‌هرحال استثناهایی هم وجود دارد. مثل Asus برنامه تحت ویندوز به اسم Ai charger دارد که برای افزایش خروجی در مادربردهای سازگار طراحی شده است. Gigabyte هم ابزاری شبیه به این به شکل درایور که برای سخت‌افزار نصب می‌کنید دارد به اسم On/Off Charge. اگر با طرز کار داخلی کامپیوتر خود آشنایی دارید ببینید که آیا چنین برنامه‌ای برای شما وجود دارد یا نه. فقط مواظب باشید و مطمئن شوید برنامه‌ای که نصب می‌کنید از خود سازنده کامپیوترتان ارائه شده باشد.
ChargeDr را امتحان کنیدChargeDr تقویت کننده شارژ یو‌اس‌بی است که جریان خروجی پورت یو‌اس‌بی کامپیوتر را تا حد لازم حتی برای شارژ آی‌پد بالا می‌برد. ChargeDr با برقراری ارتباط با قسمت‌های داخلی کامپیوتر و درخواست از آن‌ها عمل شارژ را تقویت می‌کند. به‌هرحال این دستگاه ممکن است با بعضی از کامپیوتر‌ها بهتر کار کند و قیمت آن 20 دلار است؛ اما اگر بیشتر اوقات از پورت یو‌اس‌بی دستگاه‌هایتان را شارژ می‌کنید می‌تواند خرید خوبی باشد.یا یکی از این‌ کابل ها بخریداین یک کابل یو‌اس‌بی میکرو است که می‌تواند همزمان به دو پورت یو‌اس‌بی متصل شود، در نتیجه از هردو پورت آمپر می‌گیرد. باید توانایی شارژ یک گوشی را هنگامی که شارژر اصلی در دسترس نیست در سرعت مناسب و معقول داشته باشد.