Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت > مقایسه > تولدت مبارک اندروید... نگاهی به مهمترین رویدادهای ۷ سال اندروید

تولدت مبارک اندروید... نگاهی به مهمترین رویدادهای ۷ سال اندروید

تولدت مبارک اندروید... نگاهی به مهمترین رویدادهای ۷ سال اندروید
  • تاریخ
  • دسته‌بندی مقایسه
  • نویسنده
  • بازدیدها 22 820


بر خلاف حرف و حدیث‌های مختلف، اکثر دوستداران دنیای تکنولوژی از چهاردهم آبان‌ماه به نام روز تولد اندروید یاد می‌کنند. 5 نوامبر در سال 2007، مصادف شد با عرضه نسخه آزمایشی و البته قابل استفاده از این سیستم‌عامل که به بازار عرضه شد.

در زمان عرضه این نسخه آزمایشی، نام‌های مختلف از Astro Boy، Bender و یا حتی R2-D2 برای این سیستم‌عامل درنظر گرفته شده بود اما آنچه مهم است، اولین حضور این روبات سبز در دنیای تکنولوژی است. اولین گوشی هوشمند اندرویدی یعنی اچ‌تی‌سی دریم ( یا همان جی‌1 تی‌موبایل) ده ماه بعد به بازار عرضه شد. دیروز مصادف با هفتمین سالروز تولد اولین نسخه اندروید بود.

تولدی که نهایتا امروز به حرف و حدیث در خصوص نسخه آماده انتشار اندروید 5.0 ختم شده است. سیستم‌عامل اندروید در حال حاضر بر روی 85 دستگاه از مجموع 100 دستگاهی که در سه‌ماهه اخیر میلادی به فروش رسیده مورد استفاده قرار گرفته، آماری که به نظر می‌رسد رسیدن به این سیستم‌عامل را برای شرکت‌های دیگر به امری دشوار مبدل کرده است.

در ادامه می‌توانید اینفوگرافیک اندروید را چک کنید. اینفوگرافیکی که تاریخچه سیستم‌عامل اندروید را به طور خلاصه بیان نموده و البته مسیرهای دشوار آن را نیز به تصویر می‌کشد.