Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » ویژگی AirDrop چیست و چگونه کار می کند؟

ویژگی AirDrop چیست و چگونه کار می کند؟

ویژگی AirDrop چیست و چگونه کار می کند؟
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 14 956AirDrop یک ویژگی برای اشتراک فایل است که اولین بار در Mac OS X Lion معرفی شد. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا با کسانی که در نزدیکی شما هستند به واسطه ی شبکه ی خاص مجازی و موقتی، فایل های خود را به اشتراک بگذارید.

با معرفی iOS7 کاربران آیپاد، آیفون و آیپد هم به جمع استفاده کنندگان از این ویژگی پیوستند. با AirDrop در دستگاه های مبتنی بر iOS7 و iOS8 می توانید عکس ها و ویدیوها، صفحات وب، مسیرهای نقشه و خیلی چیزهای دیگر را با سایر iOS7 و iOS8 داران به اشتراک بگذارید.ارسال یک عکس یا یک پرونده برای یک نفر با SMS یا E-Mail کار آسانی است.
اما اگر کسی در نزدیکی شما ایستاده باشد،استفاده از SMS یا E-Mail احساس گذراندن مراحل زیادی را خواهید داشت !

AirDrop به شما این امکان را می دهد تا خیلی سریع و آسان عکس ها ، ویدئو ها شماره ها و یا هر چیز دیگری را که می خواهید، از هر برنامه ای با استفاده از دکمه به اشتراک گذاری با دیگران به اشتراک بگذارید.

فقط بر روی اشراک تپ کنید،کسی راکه می خواهید فایل را با او به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.

AirDrop امکان ارسال فایل ها از طریق Wi-Fi و Bluetooth را به شما می‌دهد.

AirDrop نیازی به نصب نداشته و هم‌چنین ارسال فایل ها با رمزنگاری صورت می گیرد پس با خیال راحت فایل های خود را با دیگران به اشتراگ بگذارید.
فعال کردن AirDrop :

برای فعال کردن AirDrop ابتدا Control Center را با کشیدن صفحه به بالا باز کنید.
بر روی دکمه AirDrop تپ کنید و در آخر از لیستی که نمایان می شود،دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.به اشتراک گذاری توسط AirDrop :

در برنامه هایی که AirDrop را ساپورت می کنند گزینه به اشتراک گذاری یا Share را انتخاب کنید.
بعد از انتخاب Share شما لیستی از فایل هایی را که می خواهید به اشتراک بگذارید را مشاهده خواهید کرد.
شما میتوانید با سویپ (Swipe) کردن به چپ و راست فایل های دیگر را به لیست خود اضافه کنید.
زیر انتخاب فایل شما یک ردیف از آیکون های دایره ای از کاربران دیگر که در این نزدیکی شما هست را مشاهده خواهید کرد. بر روی شخص (دستگاه) مورد نظر خود تب کنید تا فایل های شما ارسال شوند.


دریافت فایل توسط AirDrop :

اگر فایلی از طرف کاربری دیگری برای شما ارسال شود، یک هشدار به صورت پاب اپ (popup) بر روی دستگاه شما مشاهده خواهد شد که از شما برای قبول یا رد کردن به اشتراک گذاری سوال می پرسد. بعد از اتمام به اشتراک گذاری فایل مورد نظر با برنامه منتاسب با نوع فایل باز خواهد شد.