Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » خدمات » آنلاک شبکه‌ی کلیه گوشی‌های موبایل در مرکز اندروید مارکت

آنلاک شبکه‌ی کلیه گوشی‌های موبایل در مرکز اندروید مارکت

آنلاک شبکه‌ی کلیه گوشی‌های موبایل در مرکز اندروید مارکت
  • تاریخ
  • دسته‌بندی خدمات / اندروید / اپل / ویندور فون / بلک‌بری
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 19 481همان‌طور که می‌دانید گوشی هایی که لاک هستند از تمامی سیم کارتها که اپراتورهای مختلف دارند پشتیبانی نمی کنند و فقط از یک اپراتور خاص پشتیبانی می کنند، مانند: Verizon یا AT&T و برای استفاده از سیم کارت های دیگر نظیر ایرانسل و همراه اول باید گوشی خود را از حالت لاک خارج کنید.برخی از اپراتورهای بزرگ تلفن همراه برای جذب بیشـتر مشتری با شرکت های نظیر اپـــل، سامسونگ، هاوایی، نوکیا و... قراردادهایی می‌بندند که گوشی های سفارش شده توسط آنها اصطلاحا قفل ( یا Lock ) شوند بدین صـورت که فقط تـحت سیم کارت های این اپراتور اجازه استفاده داشته باشند . این دسته از گوشی ها که به گوشی های لاک معروفند همچون گوشی های آنــــلاک (غیر قراردادی) با قیمت های پایین تری نیز وارد بعضی از کــــشورها از جمله ایران میشوند.

این گوشی‌ها را می‌توان به دو صورت آنلاک نمود:
1- آنلاک نرم‌افزاری
2- آنلاک رسمی و دائمی


آنلاک نرم‌افزاری:

در این روش، با استفاده از باکس‌ها و نرم‌افزارهای مختلف گوشی شما آنلاک می‌شود. تنها ایراد این روش این است که دیگر امکان آپدیت دستگاه خود را نخواهید داشت، در صورت آپدیت باید عمل آنلاک‌سازی مجددا انجام شود. (در برخی موارد خاص، در صورت آپدیت به دلیل نسخه‌ی جدید بیس‌باند، دیگر عمل آنلاک‌سازی امکان‌پذیر نخواهد بود)


آنلاک رسمی:

آنلاک فکتوری یک سرویس کاملاً قانونی است که از طریق آن شما می‌توانید گوشی لاک شده به یک نوع سیم کارت خاص یک کشور را برای استفاده با دیگر سیم کارتها و اپراتورها آنلاک کنید. به این صورت که هزینه ای را میپردازید و این هزینه به اپراتور سیمکارتی که گوشی با آن لاک شده پرداخت می‌گردد تا گوشی را از حالت لاک خارج کند. پس از آنلاک شدن، گوشی شما به راحتی و بدون هیچ مشکلی با سیم کارتهای همراه اول، تالیا، ایرانسل و رایتل کار خواهد کرد. این کار نیاز به مراجعه حضوری شما و نیز دریافت گوشی ندارد چرا که تمامی این کارها به صورت آنلاین انجام خواهد شد و تنها به imei شما نیاز داریم. بنابراین قبل از هر چیز ابتدا باید از نوع اپراتور خود و آنلاک یا بلک لیست بودن آن مطمئن شوید.

شما می‌توانید در مرکز اندروید مارکت به هر دو روش بالا اقدام به آنلاک‌سازی کلیه دستگاه‌های موبایل از جمله (htc - Apple - Samsung - LG - Sony - Motorola - Huawei - BlackBerry - Windows و ...) کنید.

لازم به ذکر است آنلاک رسمی بر خلاف آنلاک نرم‌افزاری، نیازی به مراجعه حضوری نداشته و تمام مراحل آن به صورت آنلاین انجام می‌گیرد.

پس در صورتی که دستگاه شما نیاز به آنلاک دارد، به لینک‌های زیر مراجعه فرمایید.


جهت آنلاک رسمی و دائمی (آنلاین و از طریق IMEI) گوشی خود به این بخش مراجعه فرمایید
جهت آنلاک غیررسمی (نرم‌افزاری) گوشی خود به اندروید مارکت مراجعه کنید