Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » احتمالا سامسونگ گوشی‌های ویندوزفونی بیشتری در آینده خواهد ساخت

احتمالا سامسونگ گوشی‌های ویندوزفونی بیشتری در آینده خواهد ساخت

احتمالا سامسونگ گوشی‌های ویندوزفونی بیشتری در آینده خواهد ساخت
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 8 299آخرین گوشی‌هوشمند ویندوزفونی سامسونگ در بهار سال ۲۰۱۴ عرضه شد و از آن پس سامسونگ تلاشی در جهت عرضه‌ی محصول ویندوزفونی انجام نداده، اما شایعات حکایت از این دارد که در سال ۲۰۱۵ شاهد عرضه‌ی گوشی‌های‌هوشمند ویندوزفونی بیشتری از کره‌ای‌ها خواهیم بود.

سامسونگ در بهار سال ۲۰۱۴ میلادی گوشی‌هوشمند ویندوزفونی جدید خود را مبتنی بر ویندوزفون ۸ با وعده‌ی بروزرسانی به ویندوزفون ۸.۱ بصورت قراردادی با اپراتور ورایزن روانه‌ی بازار کرد. سامسونگ پس از ATIV SE محصول ویندوزفونی دیگری را مبتنی بر ویندوزفون ۸.۱ منتشر نکرد. اما به نظر می‌رسد این کمپانی به عرضه‌‌ی محصولات مبتنی بر سیستم‌عامل موبایل مایکروسافت علاقه دارد و تنها منازعات پتنتی این کمپانی با ردموندی‌ها عاملی برای عدم عرضه‌ی چنین محصولاتی است. سامسونگ پس از خرید نوکیا توسط مایکروسافت، مبلغ تعیین شده در قبال استفاده از پتنت‌های مایکروسافت را پرداخت نکرده است.

براساس گزارش Korea Times که برگرفته از اطلاعات ارائه شده توسط منابع آگاه است، سامسونگ پروژه‌ای آزمایشی را کلید زده که در آن پایداری ویندوزفون ۸.۱ را روی گوشی‌های‌هوشمند خود آزمایش می‌کند. اما کره‌ای‌ها تا زمان حل مشکلات موجود با مایکروسافت اقدامی در جهت عرضه‌ی این محصولات انجام نخواهند داد.

در صورتی که دو کمپانی بزرگ عرصه‌ی فناوری به توافق برسند، به احتمال زیاد در پاییز سال ۲۰۱۵ شاهد عرضه‌ی گوشی‌های‌هوشمند سامسونگ مبتنی بر ویندوزفون یا به بیان بهتر ویندوزموبایل ۱۰ خواهیم بود.

هنوز مشخص نیست که آیا سامسونگ همچون اچ‌تی‌سی گوشی‌هوشمند اندرویدی خود را با ویندوزفون روانه‌ی بازار خواهد کرد یا خیر. به نظر می‌رسد که سامسونگ ابتدا در نظر دارد تا محصولات پایین‌رده‌ی ویندوزفونی تولید کند. با عرضه‌ی گوشی‌های‌هوشمند ویندوزفونی، سامسونگ رفته رفته وابستگی خود به اندروید را کاهش داده و در کنار اندروید، محصولات تایزنی و ویندوزفونی را روانه‌ی بازار خواهند کرد.