Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » آموزش » ترفند‌هایی برای افزایش عمر شارژ باتری تلفن‌همراه

ترفند‌هایی برای افزایش عمر شارژ باتری تلفن‌همراه

ترفند‌هایی برای افزایش عمر شارژ باتری تلفن‌همراه
  • تاریخ
  • دسته‌بندی آموزش
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 7 394مهم نیست از چه برند تلفن‌همراهی استفاده می‌کنید. فرقی نمی‌کند تلفن‌همراه شما مجهز به چه سیستم‌عاملی است. اگر شما هم مانند ما از تلفن‌ هوشمند استفاده می‌کنید، با ما در یک چیزی مشترک هستید: مشکل شارژ باتری. همه تلفن‌های هوشمند امروزی، کم و بیش از مشکل شارژ باتری رنج می‌برند. با اینکه فعلا نمی‌توان این مشکل را به طور کامل مرتفع کرد، اما راه‌هایی برای کنترل کردن این مشکل وجود دارد.


باتری تلفن‌های همراه، میزان ثابت یک وات انرژی را برای پنج ساعت از زمان کارکرد دستگاه مصرف می‌کنند. برای اینکه مقدار مصرف این انژری گرانبها را کاهش بدهیم، ترفندهای زیادی وجود دارد. در ادامه این مطلب، با چند ترفند برای افزایش طول شارژ باتری آشنا می‌شویم.1- درخشندگی صفحه‌نمایش دستگاه را بررسی کرده و آن را در حد متعادل تنظیم کنید. درخشندگی صفحه‌نمایش را در سطحی قرار دهید که چشمانتان راحت باشد نه اینکه بتوان از آن به عنوان نورافکن استادیوم استفاده کرد!

2- بلوتوث دستگاه را خاموش کنید. همین یک مورد، می‌تواند یک ساعت شارژ دستگاه را افزایش بدهد. با خاموش کردن بلوتوث تلفن شما از جستجوی بی‌وقفه به دنبال سیگنال‌های بلوتوث، آزاد می‌شود.

3- ابزارهای نقشه‌خوانی و ناوبری را برای زمان‌های مسافرت یا یافتن مسیر بگذارید. با این‌کار هنگام عکس‌برداری یا کار با اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی بار اضافه ناشی از افزودن تگ موقعیت از روی دوش تلفن و در نتیجه باتری حذف خواهد شد.

4- به طور صریح: بی‌خیال Task Killerها بشوید! نرم‌افزارهای Task Killer که برای مدیریت نرم‌افزارها استفاده می‌شوند، همان اندازه که برای شما مفید هستند، با مصرف بیش از حد انرژی برای باتری ضرر دارند.

5- نوتیفیکشن‌های غیرضروری را غیرفعال کنید. عکس‌ دوستانتان در هنگام انجام کارهای ژانگور (!) و سروکله زدن با هم، که چند ثانیه پیش در اینستاگرام آپلود شده، می‌تواند برای مدتی، منتظر بازدید شما بماند!

6- در صورتی که از وایرلس استفاده نمی‌کنید آن را خاموش کنید. نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارند که با خاموش کردن خودکار وایرلس کمک زیادی به افزایش شارژ باتری می‌کنند.

7- عدم استفاده از برنامه‌ها و بازی‌های پر مصرف، برای مشاهده‌ی لیستی از این برنامه‌ها و بازی‌ها، به این مطلب مراجعه فرمایید.