Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » شایعه در تلگرام: Terminate all other sessions

شایعه در تلگرام: Terminate all other sessions

شایعه در تلگرام: Terminate all other sessions
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 26 738


شبکه‌های اجتماعی متاسفانه امروزه مکانی برای افراد سودجو و اغلب بیمار شده تا به جای استفاده درست در آن به پخش برخی از مطالب بیهوده و شایعات بپردازند.
در اینجا با کاربردها و فعالیت این گروه ها کاری نداریم و هدفمان محتوایی است که در این گروه ها منتشر می شود. محتوایی که گاهی اوقات معلوم نیست از چه منبعی می آید و چه چیز را دنبال می کند.

حتما شما هم مثل هزاران نفر دیگر تا به حال با پیام هایی روبرو شده اید که از شما می خواهد با ارسال آن به چند نفر دیگر، ظرف زمان محدودی معجزه را به چشم بییند!

در دوره ای که وایبر و واتس آپ از نان شب هم واجب تر شده است، همه ما بسیار دیده ایم پیام هایی که با واژه و عبارت های مختلف، با توسل به نام خدا و پیامبر گرانقدر و سایر ائمه و با سوء استفاده از آیات و روایات سعی دارند مخاطب را متقاعد کنند که اگر پیام را به ده نفر دیگر ارسال کند، پس از گذشت چند دقیقه یا چند ساعت معجزه ای در زندگی اش می بیند.

به ده نفر ارسال کن معجزه ببین، ارسال نکن بدبخت شو!
زلزله در تهران 48 تا 64 ساعت آینده!
واسه چند نفر بفرست تا حاجت بگیری!!!


اخیرا شایعه‌ی جدیدی که در تلگرام پخش شده است هکر بودن رباتهای جدید است!

در این خصوص باید بگوییم که از این گزینه (Terminate all other sessions) می‌توانید زمانی که گوشی شما دزدیده شده باشد استفاده کنید. با استفاده از این گرینه کلیه گوشیها و دستگاههایی که تلگرام آنها را قبلا با شماره خود فعال کردید از تلگرام خود خارج میکنید.

برای جلوگیری از این کار:

settings
privacy and security
active sessions
terminate all other sessions
گزینه آخر در گوشی هم معمولا قرمز است.

با این کار دیگر کسی نمی تواند به اطلاعات تلگرام شما دسترسی پیدا کند و با خیال راحت می توانید از تلگرام های آنلاین خود خارج شوید.
این گزینه هیچ ارتباطی با رباتها و یا مسائلی از این قبیل ندارد. البته احتمالی که میتواند وجود داشته باشد، آنلاین بودن شخصی دیگری با اکانت شماست که با ید بلافاصله گزینه terminate all other sessions را بزنید تا تمامی دستگاه هایی که با شماره شما هستند، به جز دستگاهی که از آن اقدام به این عمل میکنید، از اکانت شما خارج شوند.

امنیت این مسنجر به اندازه ای بالاست که شرکت سازنده آن به هر کس که تلگرام را هک کند، جایزه می دهد . در این مسنجر علاوه بر سرعت بالا ، پیام ها به صورت رمزنگاری شده ارسال می شوند تا حریم خصوصی کاربران محفوظ باشد.

این متن هم در صفحه خود تلگرام در رابطه با این گزینه است:

? My phone was stolen. What do I do
First of all, sorry about your phone. Unfortunately, the phone number is the only way for us to identify a Telegram user at the moment. We don‘t collect additional information about you, so whoever has the number, has the account. This means we can’t really help you, unless you have access either to the phone number or to Telegram itself on any of your devices

I have access to Telegram on another device

Go to Telegram Settings — Privacy and Security and turn on Two-Step Verification. This way the phone number alone will not be enough to log in to your account
Go to Settings — Privacy and Security — Active Sessions and can terminate your Telegram session on the old device. Whoever has your phone will not be able to log in again, since they don't know your password
Сontact your phone provider, so that they block your old SIM and issue a new one with your number
If you decide to switch to a new phone number, don't forget to go to Settings, tap on your phone number and change your Telegram number to the new one

I don't have access to Telegram on any other devices

First and foremost, you need to contact your phone provider, so that they block your old SIM and issue a new one with your number
Wait till you receive your new SIM with the old number, log in to Telegram, then go to Settings — Privacy and Security — Active Sessions and terminate your Telegram session on the old device.مقالات مرتبط: آموزش 15 ترفند کاربردی در تلگرام

با توجه به اینکه با گسترش اپلیکیشن های تلفن همراه و شبکه های اجتماعی احتمال دریافت این پیام ها هر روز بیشتر از روز پیش می شود، برای مبارزه با آنها مردم باید از انتشار و ارسال این پیامک ها خودداری کنند.

آیا شما هم از این پیامک‌ها دریافت کرده‌اید؟ در برخورد با این پیامک‌ها چه واکنشی را انجام داده‌اید؟