Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » تصاویر » تصاویر زیبای پاییزی از جنگل‌های رویایی جمهوری چک

تصاویر زیبای پاییزی از جنگل‌های رویایی جمهوری چک

تصاویر زیبای پاییزی از جنگل‌های رویایی جمهوری چک
  • تاریخ
  • دسته‌بندی تصاویر
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 3 129


چند روزیست که وارد فصل پاییز شدیم، و هنوز پاییز را آن گونه که باید و شاید لمس نکرده باشیم، ولی بالاخره دوران خزان از راه رسیده و دیر یا زود، طبیعت نیز به این ندا پاسخ داده و رنگ عوض خواهد کرد. در ادامه گشتی در جنگل‌های افسون زده‌ی پاییزی جمهوری چک خواهیم زد.

فصل پاییز بی‌شک یکی از زیباترین فصول سال است. بعد از گذراندن لطافت طبیعت در فصل بهار و تازگی داغ رنگ‌های تابستانی، به سرمای لطیف و دنیای رنگارنگ پاییز می‌رسیم. فصلی که هنوز هوا به اندازه‌ای سرد نشده که قدم زدن مشکل شود و در عین حال طبیعت هم با گستره‌ی وسیعی از رنگ‌های دلپذیر، دورنمایی شاد و دوست داشتنی ارائه کرده و عاشقان خود را به لذت بردن از جشنواره‌ای شاد و متفاوت دعوت می‌کند.


یانیک سدلر(Janek Sedlar)، عکاس خود آموخته‌ای از جمهوری چک است که به ویژه در زمینه‌ی عکاسی از منظره، تبحری خاص یافته و آثارش را با رنگی از سبک سورئال ارائه می‌دهد. عکاسی برای او از سال ۲۰۱۱ به بعد از جنبه‌ی فعالیتی تفریحی، به کاری جدی و قابل توجه تبدیل شد. سوژه‌ی اغلب آثار او، مناظر اطراف محل زندگی و نیز طبیعت زیبا و مبهوت کننده‌ی ناحیه‌ی کوهستانی وایت کاپِتیَن (White Carpathians) هستند که دنیایی خاص و جادویی را پیش چشمان مخاطب گسترانده و او را در احساس لطیف و طراوت خاص طبیعت، شریک می‌کنند.


او در مصاحبه‌ی خود با وب سایت "Interesting Photographers" اعلام کرد که طبیعت به روند زندگی او حال و هوایی دیگر بخشیده و برایش الهام بخش بوده است. هنگامی که درمیان این بیشه زارها و جنگل‌های رویایی قدم می‌زده، این حس را داشته که گویی به دوران کودکی خود بازگشته است. احساسی که انرژی مضاعف به او بخشیده و همین مسئله باعث شده که او بخواهد دیگران را نیز در این احساس ناب و خاص شریک کند. او باور دارد که ثبت کردن این تصاویر، همچون جریانی تسکین دهنده، به او آرامش بخشیده است.

در ادامه همراه شما به تماشای گوشه‌ای از آثار این عکاس خوش قریحه نشسته و خود را به دست جادوی دنیای رنگارنگ طبیعت می‌سپاریم.
در پایان امیدواریم شما نیز از این مناظر زیبا و از دنیای افسون شده‌ی پاییزی لذت برده باشید.