Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » فیلتر شدن تلگرام در ایران بنابه گفته مدیر عامل این شرکت

فیلتر شدن تلگرام در ایران بنابه گفته مدیر عامل این شرکت

فیلتر شدن تلگرام در ایران بنابه گفته مدیر عامل این شرکت
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 1 790


در ساعات پایانی سه‌شنبه اینترنت کشورمان با اختلالات شدیدی مواجه شده است. از طرفی اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام هم از دسترس بعضی از کاربران خارج شده و بسیاری دیگر اختلال در عملکرد این سرویس را گزارش می‌کنند. در این میان ادعاهای عجیب مؤسس و مدیرعامل تلگرام و همچنین اکانت رسمی تلگرام در توییتر موضوع را داغتر کرده و احتمال فیلتر شدن تلگرام را قوت می‌بخشد.

داستان فیلترینگ اپلیکیشن‌های پیام‌رسان سر درازی دارد. در موارد پیشین قبل از مسدود شدن یک سرویس شاهد اظهار نظرهای مسئولین و سپس اعمال فیلترینگ بر روی سرویس مورد نظر بودیم، اما این بار مسئولان تلگرام ادعاهای عجیبی مطرح کرده اند.

بنیانگذار تلگرام از فیلترینگ این نرم افزار پیام رسان در ایران خبر داد.
پاول دوروف این خبر را در صفحه ی خود در توییتر اعلام کرد.
نرم افزار پیام رسان تلگرام، اخیرا محبوبیت بسیاری پیدا کرده و جای وایبر را برای ایرانیان پر کرده است.

اکانت رسمی توییتر تلگرام در پاسخ به توییت‌های مکرر کاربران ایرانی در رابطه با اختلال در سرویس تلگرام اینگونه پاسخ داده است:

"متاسفیم. وضعیت سرویس خوب است، اما ارائه دهندگان اینترنت در ایران از چهارشنبه ترافیک تلگرام را محدود کرده‌اند."این در حالی است که ممکن است مشکلات اتصال به شبکه‌ی تلگرام مربوط «قطع مسیر اینترنت ترکیه و باب المندب» باشد. البته طی هفته‌های اخیر و پس از راه‌اندازی سرویس کانال‌های عمومی تلگرام، برخی از کاربران ایرانی، کانال‌های غیراخلاقی راه‌اندازی کردند و به شدت نسبت به تبلیغ آن‌ها اقدام کردند. حال باید منتظر ماند و دید پاسخ رسمی وزارت اطلاعات و ارتباطات کشور در این باره چه خواهند بود. اما از روی توییت بالاترین مقام در تلگرام می‌توان حدس زد که به پایان راه این سرویس پیغام‌رسان نزدیک شده‌ایم.

محمدرضا فرنقی‌زاد، مدیرکل روابط عمومی وزارت ارتباطات در پاسخ به ادعای عجیب مسئولین تلگرام گفته است که تا کنون نامه‌ای در این زمینه به دست ما نرسیده است. این بدان معنا است که وزارت ارتباطات اقدام برای مسدود کردن این سرویس و فیلترینگ آن هیچ اقدامی نکرده است. بنابراین مشخص نیست که ادعای تلگرام بر چه اساسی مطرح شده است.

اکنون که مشکل قطعی ارتباط در مسیر ارتباطی ترکیه و باب‌المندب رفع شده است، باید دید صحت این خبر تا چه اندازه درست است!