Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » مقایسه دوربین آیفون 6 اس با اکسپریا زد 5، لومیا 930، گلکسی اس 6 و ال‌جی جی 4

مقایسه دوربین آیفون 6 اس با اکسپریا زد 5، لومیا 930، گلکسی اس 6 و ال‌جی جی 4

مقایسه دوربین آیفون 6 اس با اکسپریا زد 5، لومیا 930، گلکسی اس 6 و ال‌جی جی 4
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 2 708


اکسپریا زد ۵، آیفون ۶ اس، گلکسی اس ۶، لومیا ۹۳۰ یا ال جی جی ۴، کدامیک از این گوشی ها دوربین بهتری دارند؟ کدامیک در نور کم عکس بهتری می‌گیرند؟ کدام گوشی برای عکاسی در روز گزینه‌ی بهتری است؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها در ادامه با اندروید مارکت همراه باشید.

گوشی شماره ۱: گلکسی اس ۶
گوشی شماره ۲: اکسپریا زد ۵
گوشی شماره ۳: لومیا ۹۳۰
گوشی شماره ۴: آیفون ۶ اس
گوشی شماره ۵: ال جی جی ۴

آزمایش ۱
این آزمایش در نور مناسب و در سایه گرفته شده است. رنگ‌ها در عکس گرفته شده توسطِ دوربین شماره‌ی ۴ بیشتر به واقعیت نزدیک هستند و علاوه بر این در انتخاب گزینه‌ی مناسب باید به جزئیات بافت سنگ‌فرش نیز دقت کرد.


آزمایش ۲
در این آزمایش که برش ۱۰۰ درصد آن نیز در تصویر بعدی آماده است باید به جزئیات تصویر بر روی ساختمان و همچنین رنگ آسمان دقت کنید. گوشی که داینامیک رنج بالاتری داشته باشد می‌تواند علاوه بر ثبت صحیح رنگ آسمان و ابرها، جزئیات مربوط به ساختمان را نیز ذخیره کند.


آزمایش ۲ - برش ۱۰۰ درصد
در برش صد درصد می‌توانید مشاهده کنید که برخی از دوربین‌ها بیش از حد خطوط را شارپ کرده و برخی نیز تصویر را با نویز زیاد ذخیره کرده‌اند.


آزمایش ۳
در این آزمایش قدرت عکس‌برداری مایکرو تلفن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته است. انتخاب صحیح، گزینه‌ای است که علاوه بر ثبت جزئیات بیشتر در گل بتواند پس زمینه را نیز محو کند تا سوژه‌ که در این آزمایش، گل است بتواند خود را به خوبی نشان دهد. برای انتخاب دقیق می‌توانید تصویر بعدی که برش ۱۰۰ درصد از این گل است را نیز مد نظر قرار دهید. در نظر داشته باشید که در این آزمایش فوکوس بر روی قسمت وسط گل است.


آزمایش ۳ - برش ۱۰۰ درصد


آزمایش ۴
این عکس در نور زیاد روز گرفته شده است. برای انتخاب گزینه‌ی صحیح به رنگ سنگ، مجسمه و همچنین آسمان دقت کنید. دوربینی که بتوند تمام بخش‌های صحنه را درست به تصویر بکشد، گزینه‌ی مناسب‌تری است.


آزمایش ۵
این آزمایش در محیط داخلی و زیر نور مصنوعی گرفته شده است. برای آنکه بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید برش ۱۰۰ درصد این تصویر را نیز در ادامه تهیه کرده‌ایم. در نظر داشته باشید که فوکوس در تمام آزمایش‌ها بر روی توپ است.


آزمایش ۵ برش ۱۰۰ درصد


آزمایش ۶
این آزمایش نیز در محیط داخلی اما با نور کمتر در مقایسه با آزمایش قبلی گرفته شده است. در نور کم مقدار ایزو دوربین‌ها افزایش می‌یابد و به دنبال آن نویز تصاویر افزایش یافته و جزئیات تصویر کاسته می‌شوند. فوکوس در تمام آزمایش‌ها بر روی متن روزنامه است. برای انتخاب صحیح به برش ۱۰۰ درصد تصویر نیز دقت کنید.


آزمایش ۶ برش ۱۰۰ درصد


آزمایش ۷
در این بخش، قدرت تصویربرداری دوربین‌ها در عکاسی پرتره مورد ارزیابی قرار گرفته است. برای انتخاب صحیح به رنگ چهره، رنگ سبز پس زمینه و همچنین جزئیات مربوط به صورت که در برش ۱۰۰ درصد قابل مشاهده است، دقت کنید.


آزمایش ۷ برش ۱۰۰ درصد