Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » چگونه در iOS 9 و در آیپد به صورت همزمان دو اپلیکیشن را اجرا کنیم؟

چگونه در iOS 9 و در آیپد به صورت همزمان دو اپلیکیشن را اجرا کنیم؟

چگونه در iOS 9 و در آیپد به صورت همزمان دو اپلیکیشن را اجرا کنیم؟
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 1 862


Split-Screen یکی از قابلیت های مفید و جالبی است که به هنگام رونمایی iOS 9 معرفی شد و دست کاربر را برای یک مولتی تسکینگ ملموس تر و بهتر باز می گذارد. با استفاده از این قابلیت شما میتوانید در iPad دو اپلیکیشن را به طورت همزمان در صفحه نمایش مشاهده کنید. با اندروید مارکت همراه باشید.
این قابلیت که تنها برای محصولات سری آیپد تعرف شده و متاسفانه به آخرین آیپدها محدود می شود، امکان باز نمودن و کار با دو اپلیکیشن را در دو بخش مجزا روی صفحه نمایش فراهم می سازد.

split-screen تنها روی آیپد ایر 2، آیپد مینی 4 یا آیپد پرو جواب می دهد.

غالب اپلیکیشن های بومی و پیشفرض iOS 9 از این قابلیت پشتیبانی می کنند. با این وجود فعلا راهی جز امتحان کردن دیگر اپلیکیشن ها برای فهمیدن سازگاری آنها وجود ندارد. همچنین دو برنامه معروف مایکروسافت ورد و اکسل از split-screen پشتیبانی می کنند.

گام اول
یک اپلیکیشن را اجرا کنید و سپس انگشت خود را از سمت راست صفحه نمایش به چپ بکشید تا فضایی برای اپلیکیشن دوم ایجاد شود. حال دوباره انگشت را از بالای پنل به پایین حرکت دهید تا لیستی از اپ های سازگار و قابل اجرا را ببینید.

گام دوم
از لیست ظاهر شده اپلیکیشن دوم را برگزینید تا اجرا شود. اکنون هر دو اپ را روی صفحه دارید و می توانید مرز میان آن دور را جا به جا نموده و فضای قرار گرفته در اختیار هر یک را مدیریت کنید.