Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » این بطری به طور مداوم آب تولید می کند!

این بطری به طور مداوم آب تولید می کند!

این بطری به طور مداوم آب تولید می کند!
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 5 026


استارت آپ فونتس – Fontus – در اتریش هم اکنون در حال طراحی یک بطری آب جدید است که به کمک بخار آب، به طور مداوم در خود آب تولید کند. چنین محصولی در هیچ فروشگاهی عرضه نمی‌شود و به ادعای طراحان، این بطری از بخار آب در هوا بهره برده و آب تولید می‌کند!

جالب است بدانید که استفاده از چگالی جهت استخراج بخار آب و در نهایت تولید آب به دوره حال حاضر مربوط نمی‌شود و سابقه‌ای هزار ساله دارد! با این حال تاکنون محصول کاملی در این زمینه روانه بازار نشده است و تولید چنین بطری جادویی می‌تواند خبر خوبی برای کوهنوردان و دوچرخه سواران باشد.

فونتس در مراسم جوایز سال 2014 به خاطر طراحی پتنت اتاقی به کمک انرژی خورشیدی که از فرایند چگالی جهت تولید آب آشامیدنی استفاده می کرد، به عنوان فینالیست معرفی شده بود. وقتی هوای شرجی وارد این دستگاه شود، پس از روبه رو شدن با چند سطح آب گریز – هیدروفوبیک – به قطرات آب تبدیل می‌شود و همچنین فیلتری جهت دور نگاه داشتن گرد و غبار، حشرات و مواد ضاید در این قسمت تعبیه شده است.


این بطری جادویی قرار است در دو مدل Airo و Cycling Specific Ryde روانه فروشگاه‌ها شود و طبق ادعای سازنده در هر ساعت نیم لیتر آب تولید می‌کند. اخیرا این کمپانی بودجه‌های قابل توجهی را از سوی دولت اتریش دریافت کرده است تا مراحل ساخت خود را ادامه دهد و قرار است عرضه این محصول به صورت گسترده و به کمک کمپین CrowdFunding آغاز گردد.

به رغم تمامی این قول‌ها، هنوز این محصول که برنده جایزه شده با مدلی که قرار است به صورت گسترده ارائه گردد، فاصله زیادی دارد؛ به خصوص که در عرضه این محصول، سازندگان دست به دامن کمپین مذکور شده اند. کمپانی سازنده همچنین قرار است اطلاعاتی پیرامون تنظیمات دمایی، رطوبت، زمان و کیفیت آب تولیدی را منتشر کند.

در ادامه توجه شما را به چند تصویر از این محصول جلب می نماییم: