Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » آموزش » آموزش رفع مشکل باز نشدن برنامه‌های پیش‌فرض ویندوز 10

آموزش رفع مشکل باز نشدن برنامه‌های پیش‌فرض ویندوز 10

آموزش رفع مشکل باز نشدن برنامه‌های پیش‌فرض ویندوز 10
  • تاریخ
  • دسته‌بندی آموزش
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 26 744


از زمان ورود ویندوز 10 به بازار، بارها گزارش شده که برخی کاربران با مشکل باز نشدن برنامه‌های پیش‌فرض ویندوز 10 مانند برنامه camera، calender، store و... مواجه شده‌اند. در ادامه با آموزش رفع این مشکل با اندروید مارکت همراه باشید.

در ابتدا باید بگوییم که این مشکل دلایل متفاوتی داشته باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. توجه داشته باشید که مشکلات به ترتیب اولویت احتمال بیشتر طبقه‌بندی شده‌اند.

1- تحریم بودن ایران

دلیل عمده این مشکل، به خصوص در کشور عزیزمان ایران، تحریم بودن از جانب مایکروسافت است. به طوری که مایکروسافت برخی از برنامه‌های خود را برای کشور ما تحریم کرده و وقتی شما یکی از این برنامه‌ها رو باز میکنین بدون هیچ اروری برنامه باز نمیشه!

اما راه حل چیست؟!

راه حل این موضوع خیلی سادست و در عین حال دور از ذهن! برای حل این مشکل کافیست که شما Region موجود در Control Panel را روی کشور United State قرار دهید.
هم‌چنین باید توجه کنید که زمان و تاریخ کامپیوتر نیز درست باشند. مهم نیست اگه زمانتون روی Tehran باشه.

2- ناقص بودن ویندوز

دومین دلیل این موضوع نصب نبودن این برنامه‌ها در برخی از ورژن‌های ویندوز 10 است. برای رفع این مشکل:
برنامه Power Shell را Run as administrator کنید و عبارت زیر را در آن تایپ یا کپی کنید تا پک این برنامه‌های پیش‌فرض دانلود و نصب شوند.

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}حال صبر کنید تا برنامه‌ها دانلود و نصب شوند. این کار ممکن است کمی طول بکشد.

3- عدم اجازه دسترسی

1-3- سومین عامل می‌تواند از عدم اجازه دسترسی شما به این برنامه‌ها باشد. یعنی ممکن است شما به عنوان admin کامپیوتر نباشید و به عنوان یک کاربر ساده در حال استفاده از رایانه خود باشید که اجازه دسترسی به برخی از برنامه‌ها را ندارد. برای رفع این مشکل شما باید یک کاربر دیگر به عنوان admin به Profileهای ویندوز اضافه کنید. در صورتی که پروفایل کاربریتون admin هستش ولی همچنان این مشکل را دارید به حالت 3-2- مراجعه کنید.

2-3- در حالت سوم، اگر شما admin رایانه باشید، هم‌چنان امکان عدم اجازه دسترسی وجود دارد!
برای رفع این مشکل، به مسیر C:\Program Files\WindowsApps رفته و روی فولدر WindowsApps راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید، سپس از تب Security، قسمت All Application Pachages را انتخاب کرده و از قسمت Edit، به این بخش Full Control بدهید.