Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » آموزش » آموزش غیرفعال‌ سازی اینترنت همراه ایرانسل

آموزش غیرفعال‌ سازی اینترنت همراه ایرانسل

آموزش غیرفعال‌ سازی اینترنت همراه ایرانسل
  • تاریخ
  • دسته‌بندی آموزش
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 85 761


شاید شما نیز همانند خیلی از کاربران سیم کارتهای ایرانسل مایل باشید به دلایلی مانند جلوگیری از مصرف بیش از حد اینترنت، عدم نیاز به اینترنت همراه، هزینه بالای این سرویس و... اینترنت همراه سیم کارت خود را غیر فعال سازید.

در سیم کارت‌های همراه اول این کار به آسانی با یکی از دو روش زیر قابل انجام است:
۱. ارسال پیامک با متن عدد دو به شماره ۸۰۸۸
۲. ارسال دستور #۲۳۲*۱۰*

همچنین فعال سازی مجدد سرویس اینترنت همراه در سیم کارت‌های همراه اول با یکی از دو روش زیر قابل انجام است:
۱. ارسال پيامک به شماره ۸۰۸۸
۲. ارسال دستور *۱۰*۲۳۱#


اما آیا در ایرانسل نیز این امکان وجود دارد؟

متاسفانه در سیم کارتهای ایرانسل امکان غیر فعال سازی سرویس اینترنت به صورت کامل وجود ندارد، اما روش جایگزینی برای این کار وجود دارد که با انجام آن گویی اینترنت شما به طور کامل غیر فعال شده است. حتی خیلی از کاربران ممکن است در گذشته این کار را کرده‌اند و اکنون به گمان اینکه سیمکارت آن‌ها مشکل اینترنت دارد دست به تعویض سیم کارت میزنند و یا حتی گاهی مشکل را از موبایل خود میدانند!


چگونه اینترنت ایرانسل را غیر فعال کنیم؟

برای این کار شما میتوانید با استفاده از طرح کنترل مصرف آزاد دیتا ایرانسل، اینترنت همراه خود را به آسانی غیرفعال کنید.

با فعال سازی این طرح از طریق شماره گیری کد #۳*۲*۳*۵۵۵* این امکان فراهم شده تا مشترکان خدمات اینترنت همراه ایرانسل پس از پایان اعتبار زمانی و یا حجمی بسته اینترنت همراه خود، به صورت خودکار وارد طرح مصرف آزاد نشوند. بر این اساس، دسترسی مشترک به خدمات اینترنت دیتا پس از پایان اعتبار زمانی و یا حجمی بسته اینترنت متوقف شده و مشترک هیچگونه هزینه اضافی بابت استفاده از طرح مصرف آزاد نمی پردازد.
بنابراین در صورتی که شما این کد را شماره‌گیری کنید، در صورتی که بسته اینترنتی را فعال نکرده باشید، گویی اینترنت همراه شما غیرفعال است.

همچنین شما برای غیر فعال سازی طرح کنترل مصرف آزاد دیتا، با شماره گیری کد #۴*۳*۵۵۵* میتوانید از خدمات اینترنت همراه نسل دو، سه و یا چهار ایرانسل به صورت مصرف آزاد استفاده کنید.

مقالات مشابه:
لغو بسته اینترنتی سیم کارت های مختلف