Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » آموزش » اکانت اتورایز شده شیائومی چیست و چه کاربردها و ویژگیهایی دارد؟

اکانت اتورایز شده شیائومی چیست و چه کاربردها و ویژگیهایی دارد؟

اکانت اتورایز شده شیائومی چیست و چه کاربردها و ویژگیهایی دارد؟
  • تاریخ
  • دسته‌بندی آموزش
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 277

گوشی های شیائومی دارای یک لایه امنیتی جدید بر روی سیستم عامل خود می باشند که در صورت بریک شدن دستگاه در حالتی که بوت لودر قفل باشد و یا قفل اکانت شیائومی در آن فعال باشد، مانع ازایجاد تغییرات نرم افزای مانند فلش و یا ترمیم بوت گوشی می شود. برای انجام این تغییرات، نیاز به یک اکانت اتورایز شده دارید. به عبارت دیگر اکانت اتورایز به شما اجازه می دهد گوشی خود را در حالت خاموش، فلش (نصب رام) نموده یا اقدام به ترمیم بوت کنید. این لایه امنیتی، در هر دو نوع پردازنده کوالکام و مدیاتک فعال می باشد.

 

هزینه خرید اکانت اتورایز شده چیزی حدود 15 دلار است که برخی از دانگل و باکس ها بصورت رایگان کار این اکانت را انجام میدهند. البته علاوه بر اکانت اتورایز شده، راه و روش های دیگری نیز وجود دارند که میتوان این لایه امنیتی را دور زد و دستگاه بریک شده را فلش یا آنبریک کرد که انجام این کار بستگی به پردازنده دستگاه و ورژن اندروید گوشی دارد ، به عنوان مثال گوشی های با پردازنده مدیاتک را میتوان بدون نیاز به باکس یا دانگل، لایه امنیتی را غیر فعال یا بایپس کرد، و در گوشی های با پردازنده کوالکام ، میتوان اکثر مدلها را توسط فایلهای لودر، عملیات بایپس اکانت اتورایز را انجام داد.

چگونه اکانت اتورایز رایگان بسازیم؟

نوعی از اکانتهای اتورایز شده رایگان وجود دارند، که تنها برای یک گوشی کاربرد دارد. اگر گوشی شیائومی شما روشن است و مشکلی ندارد، میتوانید یک اکانت اتورایز شده برای آن ایجاد نمایید ولی اگر گوشی شما بریک شده و خاموش است امکان اتصال اکانت اتورایز شده رایگان به گوشی شیائومی شما میسر نمی باشد.

 

پس از اینکه اکانت اتورایز شده شیائومی بر روی گوشی شما متصل شد، دیگر مشکلی بابت خاموش کردن گوشی نخواهید داشت و هر زمان که گوشی شما به هر دلیلی نیاز به فلش و یا ترمیم بوت داشته باشد، میتوانید با استفاده از اکانت اتورایز شده که بر روی گوشی خود نصب کرده اید، این عمل را انجام دهید.

محدودیتهای اکانت اتورایز رایگان:

  • اگر در حال حاضر گوشی شما بریکشده و خاموش است و قبلا زمانی که گوشی سالم بود اقدام به ساخت حساب اتورایز شده رایگان بر روی گوشی هوشمند خود نکرده اید، قادر به استفاده از اکانت رایگان نخواهید بود و لازم است که روش دیگری را انتخاب نمایید.
  • اکانت اتورایز شده تنها به یک گوشی از سری گوشی‌های هوشمند شیائومی قابلیت اتصال دارد و به بیان ساده‌تر این اکانت تنها بر روی گوشی که در زمان سالم بودن روی آن ست شده کاربرد و قابلیت استفاده در گوشی‌ دیگری را نخواهد داشت.