Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت > آموزش > آموزش رفع مشکل غیرفعال شدن اپل آیدی و ایکلود در تنظیمات دستگاه

آموزش رفع مشکل غیرفعال شدن اپل آیدی و ایکلود در تنظیمات دستگاه

آموزش رفع مشکل غیرفعال شدن اپل آیدی و ایکلود در تنظیمات دستگاه
 • تاریخ
 • دسته‌بندی آموزش
 • نویسنده
 • بازدیدها 230

همانطور که میدانید برای دسترسی به اطلاعات اپل آیدی خود همیشه به رایانه نیاز ندارید. زمانی که شما با استفاده از Apple ID خود در آیفون ایپد یا هر دستگاه اپل دیگری لاگین میکنید، می توانید به تمام تنظیمات آن مانند به روز رسانی اطلاعات اپل آیدی مانند Name, Phone Number, Email، تغییر پسورد و سوالات امنیتی، Payment & Shipping، تنظیمات Find My iPhone، تنظیمات iCloud و موارد دیگر دسترسی داشته باشید.

اما اگر نتوانید وارد این قسمت شوید و به حساب iCloud خود دسترسی پیدا کنید چه؟ اگر شما در حال دیدن این مقال هستید حتما از خود پرسیده اید که:

"چطور میتوانم اپل آیدی غیرفعال شده در تنظیمات را فعال کنم؟" 
چرا Apple ID من در تنظیمات ایفون خاکستری شده است؟

اگر در iPhone یا iPad خود، در قسمت تنظیمات دستگاه نمیتوانید روی Apple ID یا iCloud خود کلیک کنید و اطلاعات این بخش به رنگ خاکستری در آمده است، احتمالا تنظیمات Restrictions دستگاه شما روشن است. در ادامه این مقاله، نحوه بررسی اینکه آیا محدودیتهای Restrictions را برای Apple ID خود روشن کرده‌اید و چگونه میتوانید آن را خاموش و غیرفعال کنید، بیاموزید.

محدودیت‌های محتوا و حریم خصوصی (Content & Privacy Restrictions) بخشی از تنظیمات Screen Time است که برای جلوگیری از ایجاد تغییرات ناخواسته در حساب خود توسط کودکان طراحی شده است.
اگر به هر دلیلی قبلا این گزینه را فعال کرده اید و حالا می خواهید تغییراتی در اپل آیدی خود ایجاد کنید و وارد قسمت Apple ID در Settings شوید، می توانید این مراحل را در iPhone یا iPad خود دنبال کنید:


اگر نمی توانید روی Apple ID خود در قسمت تنظیمات دستگاه کلیک کنید:

ios-16-iphone-14-pro-settings-screen-time-content-and-privacy-restrictions-content-and-privacy-restrictions-on-Allow-changes-section  

 1. اگر Apple ID شما در منوی تنظیمات آیفون شما خاکستری شده است به قسمت Settings بروید، سپس روی Screen Time ضربه بزنید.
 2. روی گزینه Content & Privacy Restrictions ضربه بزنید.
 3. اگر Content & Privacy Restrictions روشن است، برای غیرفعال کردن آن، روی کلید کنار Content and Privacy Restrictions ضربه بزنید و تمام.
 4. اگر نمی‌خواهید Content & Privacy Restrictions را به طور کامل غیرفعال کنید، به قسمت Allow Changes بروید.
 5. روی Account Changes ضربه بزنید و آن را روی Allow قرار دهید. در صورت درخواست، گذرواژه Screen Time خود را وارد کنید.


اگر نمی توانید روی گزینه های دیگر در قسمت تنظیمات دستگاه کلیک کنید:

 1. به قسمت تنظیمات دستگاه بروید، سپس روی Screen Time ضربه بزنید.
 2. روی Content & Privacy Restrictions ضربه بزنید.
  ios-16-iphone-14-pro-settings-screen-time-content-and-privacy-restrictions-content-and-privacy-restrictions-on-Allow-changes-section 
 3. اگر Content & Privacy Restrictions روشن است، به پایین صفحه بروید و بررسی کنید که آیا تنظیماتی روی Don't Allow ست شده است یا خیر.
 4. اگر چنین است، روی تنظیمات ضربه بزنید، سپس Allow را انتخاب کنید. در صورت درخواست، گذرواژه Screen Time خود را وارد کنید.


اگر سن شما پایین است و کودکی در یک گروه خانوادگی اپل آیدی هستید:

اگر شما کودکی در گروه خانواده اکانت اپل آیدی هستید و والدین شما کنترل‌های والدین (Parental Controls) را بر روی دستگاهتان تنظیم کرده‌اند، باید از آنها بخواهید گذرواژه Screen Time را وارد کنند تا اعمال تغییرات اپل آیدی در تنظیمات دستگاه شما مجاز شود.