Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » اخبار » اپل در صدر لیست رده بندی صد برند با ارزش سال 2014

اپل در صدر لیست رده بندی صد برند با ارزش سال 2014

اپل در صدر لیست رده بندی صد برند با ارزش سال 2014
  • تاریخ
  • دسته‌بندی اخبار
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 10 386بار دیگر لیست ۱۰۰ برند با ارزش دنیا در سایت bestglobalbrands.com منتشر شد و بار دیگر شرکت اپل توانست رتبه‌ی اول این لیست را تصاحب کند. نکته‌ی جالب این لیست، تصاحب رتبه‌های برتر توسط شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی تکنولوژی مانند اپل،گوگل، IBM و مایکروسافت است و خبری از برندهای غول هایی هم چون Benz، Toyota و.. نیست که نشان‌دهنده‌ی ارزش بالای تجارت و توسعه در تکنولوژی و فناوری‌های رایانه‌ای است.
سال گذشته اپل و گوگل با پشت سر گذاشتن کوکاکولا برای اولین بار توانستند به رتبه اول و دوم این جدول برسند. به نظر می‌رسد امسال این دو غول فناوری توانسته‌اند موقعیت خود را تثبیت کنند.

شرکت اپل با رشد ۲۱ درصدی ارزش خود، توانست امسال ارزش کلی برند خود را به ۱۱۸ میلیارد دلار برساند و تبدیل به با ارزش‌ترین برند دنیا در سال جاری میلادی شود. پس از آن شرکت گوگل با رشد ۱۵ درصدی توانست به ارزش ۱۰۷ میلیارد دلار برسد و جایگاه دوم را به چنگ آورد. شرکت بزرگ IBM نیز با عقب‌گردی ۸ درصدی، به ارزش ۷۲ میلیارد دلاری رسید.

شرکت مایکروسافت رشدی ۳ درصدی را تجربه کرد و توانست ارزش برند خود را به ۶۱ میلیارد دلار برساند و جایگاه پنجم را امسال کسب کند. از نکات جالب توجه لیست برترین برندهای امسال، عقب ماندن غول‌های خودروسازی دنیا مانند تویوتا، بنز و بی‌ام‌دابلیو از شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در رده‌های بالا است.

مدیر اجرایی مرکز آماری Interbrands که هر ساله به بررسی برندهای مطرح دنیا می‌پردازد و لیست برترین‌ها را منتشر می‌کند، ارزش بالای دو برند گوگل و اپل را نشان‌دهنده‌ی قدرت برندسازی این دو کمپانی ذکر کرد و افزود رد شدن از رقم ۱۰۰ میلیارد دلار، یک اتفاق تاریخی برای این دو شرکت مطرح تکنولوژی دنیا است. این دو برند با ایجاد تجربیاتی بی حد و مرز در محتوای محصولات خود و همچنین به وجود آوردن اکوسیستمی یک‌پارچه و بی‌نظیر در هر دو زمینه‌ی دیجیتالی و فیزیکی، سبب شدند تا شرکت‌های تکنولوژی و فناوری رایانه‌ای قدرت و ارزش بیشتری نسبت به قبل پیدا کنند.

از برندهای جدیدی که به لیست ۱۰۰ برتر امسال راه پیدا کردند می‌توان به شرکت هواوی در رتبه‌ی نود و چهارم و برند لوکس BOSS در جایگاه نود و هفتم اشاره داشت.