Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت > آموزش > آموزش جیلبرک iOS 8.1.3-8.2-8.3

آموزش جیلبرک iOS 8.1.3-8.2-8.3

آموزش جیلبرک iOS 8.1.3-8.2-8.3
  • تاریخ
  • دسته‌بندی آموزش
  • نویسنده
  • بازدیدها 6 806


بالاخره لحظاتی پیش، پس از ماه‌ها انتظار تیم Taig جیلبرک کامل و پایدار iOS 8.1.3 - 8.2 - 8.3 را منتشر کرد.

تیم چینی Taig ابزار جیلبرک iOS 8.3 را برای دستگاه‌های اپل (iPhone-iPad-iPod) فعلا تحت ویندوز انتشار داده است.
باید بگوییم این خبر تا حدی غیر منتظرانه بود چراکه انتظار می‌رفت تیم Pangu این جیلبرک را انتشار بدهد زیرا تیم Taig کار خود را بیش‌تر بر روی iOS 9 متمرکز کرده بود.


تیم Taig گفته است که فعلا اکثر برنامه‌ها مانند Cydia،برای کار کردن در ورژن 8.1.3 تا 8.3 نیازمند آپدیت هستند.جیلبرک چیست؟

جیلبریک به عملی گفته می‌شود که در طی آن شما به فایل‌های سیستمی دستگاه خود دسترسی پیدا کرده و به این ترتیب شما می‌توانید برخی از آنها را با توجه به نیازهای خود تغییر دهید. همان طور که می‌دانید جیلبریک کردن با بازکردن قفل اپراتور (آنلاک) کاملا متفاوت است؛ در واقع با این فرآیند می‌توانید از قدرت واقعی آیفون بهره‌مند شوید.

همواره سیاست شرکت اپل بر اختصاصی‌سازی و محدود کردن امکانات کاربر بوده است!

محدود کردن کاربر به این معنی که در حالت پیش فرض اپل اجازه انتخاب تعداد معدودی آهنگ به عنوان رینگ تون در آیفون را به شما می‌دهد , اپل اجازه تغییر در لاک اسکرین (صفحه ای که هنگام قفل کردن دستگاه ظاهر می‌شود ) را به شما نمی‌دهد , اپل اجازه تغییر آیکون ها را به شما نمی‌دهد، چیزی به نام دلیوری مسیج ها در آیفون وجود ندارد، قابلیت ارسال فایل از طریق بلوتوث به سایر گوشی‌ها در آی دیوایس‌ها نیست و ...

بر خلاف تعریف اشتباه و غلطی که در وب فارسی بوجود آمده است، جیلبریک کردن در اصل برای دسترسی به اعمال گفته شده ساخته شده است، البته که شما می‌توانید با جیلبریک کردن از برنامه‌هایی که باید هزینه آن را پرداخت کنید، به صورت رایگان استفاده کنید، اما این هدف شماره یک و اولیه جیلبریک کردن نیست!

بهتر است بدانید که جیلبریک کردن آیفون کاملا قانونی بوده و از سوی کتابخانه کنگره آمریکا تأیید شده است. البته قانونی بودن این کار به معنی مجاز بودن نصب نرم افزار های کرک شده نیست. این قانون صرفا به این معنی است که کاربران آیفون مجازند به Root سیستم عامل دسترسی پیدا کرده و خود را از قید و بند های اپل آزاد کنند که بیشتر جنبه تجاری دارد.

حتی افرادی که هزینه اپ‌ها را در اپ استور پرداخت می‌کنند نیز می توانند از جیلبریک بودن دستگاهشان استفاده کنند.
آموزش قدم به قدم جیلبرک (iOS 8.1.3 - 8.2 - 8.3) به همراه تصویر:

1- قبل از جیلبرک حتما از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.

2- برنامه‌ی TaiG Jailbreak V2.0.0 را دانلود کنید.

3- رمز دستگاه ( Settings > Passcode > Enter your passcode > Turn Passcode Off) و Find My iPhone ایکلود (Settings > iCloud > Find My iPhone > Click to turn off) را ببندید.

آموزش جیلبرک iOS 8.1.3-8.2-8.34- حال برنامه جیلبرک را باز کرده و دستگاه خود را با کابل به کامپیوتر وصل کنید.

5- دکمه Start را فشار دهید و منظر باشید تا عملیات جیلبرک تمام شود. (هرگز قبل از اتمام عملیات دستگاه را از کابل جدا نکنید)
- اندروید مارکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال مشکلات ایجاد شده توسط این برنامه بر عهده نمی‌گیرد.

شما می‌توانید با مراجعه به اندروید مارکت با خیال راحت اقدام به جیلبرک دستگاه خود نمایید.