Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » آموزش » آموزش رفع مشکل برنامه TinyUmbrella

آموزش رفع مشکل برنامه TinyUmbrella

آموزش رفع مشکل برنامه TinyUmbrella
  • تاریخ
  • دسته‌بندی آموزش
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 4 670


برنامه TinyUmbrella یکی از بهترین ابزارهای معرفی شده برای دستگاه‌های اپل است که با استفاده از آن میتوان اقدام به کارهای متفاوت نرم‌افزاری مرتبط با این دستگاه‌ها نمود. اما بسیاری از کاربران ویندوز با مشکل عدم باز شدن این برنامه (صفحه سیاه) یا ارورهایی نظیر (Unable To Validate Libraries Reticulating Splines) و یا عدم کارکرد برخی امکانات آن نظیر Exit Recovery دارند.

کاربران قدیمی اپل با ابزار TinyUmbrella آشنا هستند. این نرم‌افزار یک از بهترین ابزارهایی است که سابق بر این برای کارهایی نظیر دانگرید سیستم‌عامل اپل به کار گرفته می‌شد.

برنامه TinyUmbrella بر پایه جاوا بوده و در نتیجه نیازمند استفاده از توابع کتابخانه‌ای است که در قالب JDK با JRE میتوان آن‌ها دریافت نمود. از این رو پیش از اجرای نرم‌افزار بسته‌ی JRE مناسب برای کامپیوتر خود را از این لینک دانلود کنید. توجه داشته باشید که سرورهای جاوا آی‌پی‌های کشور ایران را مسدود کرده‌اند. بنابراین باید از برنامه‌های تغییر آی‌پی استفاده کنید.

همچنین برای عملکرد بهتر برنامه نیاز است که شما توابع کتابخانه‌ای ویندوز یعنی ورژن 4 یا 4.5 یا بالاتر برنامه NET Framework. را نیز نصب کنید.

پس از نصب توابع کتابخانه‌ای Java و Net Framework. ، برنامه Tiny Umbrella به راحتی باز خواهد شد اما همچنان احتمال دارد خیلی از گزینه‌های این برنامه کار نکنند!

پس مشکل کجاست؟!

مشکل از اینجا ناشی میشود که این برنامه نیازمند وجود یک فایل جاوا در کش خود است که در برخی نسخه‌های ویندوز به خصوص نسخه‌های 64 بیتی، به صورت انوماتیک قادر به ایجاد آن نیست و ما باید به صورت دستی آن را جایگذاری کنیم. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1- فایل lib-win.jar را از اینجا دانلود کنید.
2- به مسیر C: Users/Your User Name/.shsh/.cache رفته و محتوای داخل فولدر را پاک کنید.
3- فایل lib-win.jar را پس از دانلود در مسیر گفته شده در مرحله 2 قرار دهید.
4- برنامه TinyUmbrella را در صروت باز یودن ببندید و دوباره باز کنید.
5- تمام! حال میتوانید به راحتی از تمامی امکانات این برنامه نظیر Save shsh، Exit Recovery، Enter Reocvery و... استفاده کنید.