Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » خدمات » حذف ایکلود از دستگاه های اپل در حالت فعال یا دامنه @icloud

حذف ایکلود از دستگاه های اپل در حالت فعال یا دامنه @icloud

حذف ایکلود از دستگاه های اپل در حالت فعال یا دامنه @icloud
  • تاریخ
  • دسته‌بندی خدمات / آنلاک / آنلاک اکانت / اپل
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 7 029
حذف ایکلود از دستگاه های اپل در حالت فعال یا دامنه @icloud


یکی از مشکلات بزرگی که اخیرا گریبان گیر بسیاری از کاربران آیفون و آیپد شده است، فعال بودن Find My iPhone در سرویس iCloud و قفل دستگاه پس از ریستور iOS می‌باشد.
این قفل فعال‌سازی یک قابلیت امنیتی است که نخستین بار با آی‌اواس ۷ پا به عرصه‌ی ظهور گذاشت. وجود این قابلیت کار دزدان آیفون را برای ریستور کردن دستگاه دزدی و فروش آن به عنوان دستگاه دست دوم را سخت‌تر می‌کند. به طوری که در صورت فعال‌بودن آن، ریستور کامل دستگاه جز با داشتن اطلاعات اپل آی‌دی صاحب آن ممکن نیست. در واقع این قابلیت دستگاه کاربر را به اکانت ایکلود او لینک می‌کند.

اما این قابلیت برای کاربران نیز گاهاً ایجاد مشکل می‌کند. برای مثال اگر دستگاه دست دومی بخرید که این قابلیت بر روی آن فعال باشد، تنها زمانی می‌توانید دستگاهتان را فعال و از آن استفاده کنید که اطلاعات اپل آی‌دی دارنده‌ی سابق دستگاه را در اختیار داشته باشید. مسئله‌ای که در بسیاری موارد دور از دسترس است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در هنگام خرید ایفون دست دوم، قبل از اتمام معامله حتماً از غیرفعال‌بودن این قابلیت اطمینان حاصل کنید.

تغییر پسورد، غیر فعال شدن اپل آیدی ، حذف کامل اکانت از جمله اتفاقاتی است که در روزهای اخیر بسیار متداول شده و به دلیل قفل دستگاه، صاحبان دستگاه های اپل را با مشکل روبرو کرده است.

در صورتی که سرویس Find My iPhone ایکلود ایفون یا ایپد شما فعال بوده و اپل ایدی شما با دامنه @icloud.com است و دستگاه شما در وضعیت فعال قرار داشته باشد یعنی قادر به استفاده از دستگاه هستید ولی Find My iPhone روشن است به هیچ عنوان دستگاه خود را ریستور یا ریست نکنید چرا که در این صورت دستگاه شما قفل شده و باید هزینه بسیاری را جهت آنلاک آن تقبل نمایید.

شما می توانید با ارسال دستگاه خود به مرکز اندروید مارکت قفل اپل آیدی را به صورت کامل غیر فعال کرده و به این ترتیب با خیال آسوده از دستگاه اپل خود استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که در این روش امکان آنلاک به صورت آنلاین وجود ندارد و برای استفاده از این سرویس حتما باید عملیات آنلاک به صورت حضوری بر روی گوشی انجام گیرد. بنابراین چنانچه میخواهید از سرویس اصلی و رسمی ایکلود استفاده نکنید و قصد دارید با هزینه پایینتری دستگاه خود را آنلاک نمایید حتما باید دستگاه را برایمان ارسال نمایید. لطفا در این مورد پرسش نفرمایید.

جهت اطلاع از هرینه آنلاک دستگاه با ما تماس بگیرید.

در صورتی که دامنه اپل آیدی شما icloud.com نیست به مطلب زیر مراجعه نمایید:
سرویس حذف ایکلود و بازیابی اطلاعات و رمز اپل آیدی های کارتی

در صورتی که دستگاه شما لاک شده و حتی از اپل آیدی دستگاه نیز اطلاعی ندارید به مطلب زیر مراجعه نمایید:
سرویس حذف قفل آی کلود/ (Apple ID - iCloud ID remove service)