Close
Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت: » آموزش » 5 دلیل برای بلک لیست شدن شماره سریال دستگاه شما

5 دلیل برای بلک لیست شدن شماره سریال دستگاه شما

5 دلیل برای بلک لیست شدن شماره سریال دستگاه شما
  • تاریخ
  • دسته‌بندی آموزش
  • نویسنده admin
  • بازدیدها 1 996
رديف محصول قیمت افزودن به سبد خرید
1 تعیین بلک لیست یا کلین بودن در اپراتور تمامی مدلها
تعیین بلک لیست یا کلین بودن در اپراتور تمامی مدلها
12,000 تومان

 

 

 

برای آنلاک شبکه گوشیهای تلفن همراه، شرایط مختلفی وجود دارد. یکی از این شرایط بلک لیست بودن IMEI است که در این صورت ابتدا باید این وضعیت حل شود. اما چرا یک IMEI ممکن است بلک لیست شود؟ 

 

 

در صورتی که با استفاده از سرویس های اینفو، اقدام به تعیین وضعیت دستگاه خود کرده باشید ممکن است با عبارت Status: Blacklist مواجه شوید. شاید این سوال برای شما مطرح شود که...

چرا گوشی من بلک لیست شده است؟

 

و یا چنانچه قصد خرید یک گوشی جدید و یا کارکرده داشته باشید حتما باید مطمئن شوید که دستگاهی که انتخاب میکنید مشکلی در فعال شدن و استفاده از امکانات شبکه سیم کارت نداشته باشد. گه برای اینکار میتوانید از سرویسهای تهیه اینفو استفاده نمایید.

 

جهت تعیین بلاک یا نرمال بودن اپراتور به این سرویس مراجعه فرمایید

 

IMEI یا سریال گوشی به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای هر گوشی به حساب می آید که می توان از آن برای ارائه بسیاری از سرویسهای آنلاین استفاده نمود. 

 

معمولا 4 دلیل عمده وجود دارند که باعث بلک لیست شدن سریال دستگاه میشوند.


1- اطلاعات فردی غلط
اپراتورها جهت ارسال قبض کارکرد شما نیاز به اطلاعات صحیح شما از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس دارند. در صورت تغییر آدرس ، کردیت کارت و سایر اطلاعات مورد نیاز اپراتورها حتما باید آنها را در جریان این تغییر قرار دهید. از آنجایی که بسیاری از گوشیهایی که وارد ایران میشوند از اختیار صاحب اصلی آن خارج شده اند لذا این عامل یکی از دلایل عمده بلک لیست بودن بسیاری از گوشیهای موجود کشور است.


2- گوشیهای گم شده یا دزدیده شده (Lost or Stolen)
سرقت گوشیهای تلفن همراه یکی از مسائل متداول در تمامی کشورهای دنیا به شمار می آید که جلوگیری از آن مشکل است. امروزه با توجه به قیمت بالای گوشیهای همراه این دستگاه های هدف خوبی برای سارقین به شمار میرود. در شهرهای بزرگ حدود 40 درصد سرقتهای گزارش شده مربوطه به سرقت گوشیهای تلفن همراه است. 
در صورت سرقت یا مفقود شدن یک گوشی صاحب آن گزارش مربوطه را به اپراتور داده و اپراتور بنابه قوانین بین المللی و کمیسیون تجارت فدرال موظف است بلافاصله IMEI دستگاه را در لیست سیاه خود قرار دهد.

 

 

3- بیمه تقلبی تلفن همراه (Insurance Fraud)
این مشکل زمانی رخ میدهد که شخصی به صورت دروغین، با هدف استفاده از بیمه گوشی اعلام شکستگی، مفقودی یا سرقت گوشی خود را نماید. در این صورت بیمه یا گارانتی آن گوشی فعال میشود و اپراتور نیز آن دستگاه را که ظاهرا دیگر از کار افتاده به بلک لیست خود اضافه میکند.

 

4- قبوض پرداخت نشده

یک دلیل رایج دیگر برای بلک لیست شدن، عدم پرداخت قبض کارکرد سیم کارت است. زمانی که یک گوشی به نام یک شخص ثبت شده است در صورت عدم پرداخت قبوض آن احتمال بلک لیست شدن IMEI آن گوشی از طرف اپراتور وجود دارد. حتی در صورتی که IMEI در اختیار صاحب اصلی آن نباشد همچنان امکان بلک لیست بودن را دارد. 

 

همواره قبل از خرید دستگاه سعی کنید IMEI دستگاه را جهت فعال شدن دستگاه و بلک لیست نبودن آن چک نمایید. چک کردن IMEI اهمیت بسیاری دارد، از سرقتی بودن گوشی گرفته تا مسائل بیمه ای.

 

همان گونه که گفته شد دستگاه ها به علتهای مختلفی بلک لیست میشوند. حتما این موارد را هنگام خرید یا فروش دستگاه در نظر داشته باشید.