Android Marketاندروید مارکت اندروید مارکت
اندروید مارکت > > کاربردهای مختلف یک حساب کاربری اتورایز شده شیائومی

کاربردهای مختلف یک حساب کاربری اتورایز شده شیائومی

کاربردهای مختلف یک حساب کاربری اتورایز شده شیائومی
 • تاریخ
 • دسته‌بندی معرفی
 • نویسنده admin
 • بازدیدها 271

اگر مقالات ما را دنبال کرده باشید، احتمالا می دانید که چندباری به این مسئله به صورت گذرا اشاره کردیم. قبلا در مقاله: اکانت اتورایز شده شیائومی چیست و چه کاربردها و ویژگیهایی دارد؟ به توضیحات مفصلی در رابطه با اکانت شیائومی اتورایز شده پرداختیم و امروز به تکمیل ادامه این مقاله و کاربردهای دیگر اکانت شیائومی خواهیم پرداخت.


حساب کاربری اتورایز شده شیائومی چیست؟

«حساب مجاز شیائومی» به طور کلی نوعی اکانت یا حساب کاربری است که توسط شیائومی، مجوزهای دسترسی ویژه ای به آن اعطا شده است. این حساب ها اغلب برای اهداف خاصی استفاده می شوند و دارای امتیازات و سطوح دسترسی خاصی هستند. 

شیائومی از یک لایه امنیتی اضافی بر روی سیستم عامل اندروید در گوشی های جدید خود استفاده میکند و با استفاده از آن بوتلودر دستگاه را قفل میکند، زمانی که گوشی شما به دلایل مختلفی ممکن نیاز به فلش شدن یا ترمیم بوت داشته باشد، هنگام فلش و یا ترمیم بوت به پیغامی بر میخورید که میبایست اکانت اتورایز تهیه کنید. در واقع اکانت اتورایز اجازه فلش و نصب رام را برای گوشیهایی که در حالت بریک شده هستند صادر میکند. قیمت این اکانت حدود 15 دلار است ، اما یک سری از شرکتهای واسطه با هزینه بسیار پایینتر این اکانت را فراهم میکنند.


برخی از کاربردهای یک حساب کاربری اتوراِیز شده شیائومی:

 • فلش و آنلاک کردن مجاز: دستگاه های شیائومی معمولا با بوت لودر قفل شده جهت افزایش امنیت ارائه می شوند. ممکن است یک حساب مجاز (اتورایز شده) برای باز کردن قفل بوت لودر به طور رسمی مورد نیاز باشد که به کاربران امکان می دهد رام های سفارشی یا سیستم عامل را روی دستگاه های خود نصب کنند. این کار به جلوگیری از تغییرات غیرمجاز که می تواند امنیت دستگاه را به خطر بیندازد، کمک می کند.
  همانطور که میدانید شیائومی حالت EDL (Emergency Download Mode) را در تمامی دستگاه‌های خود قفل کرده است، و این امر باعث می‌شود که بدون داشتن یک حساب مجاز Mi تقریباً غیرممکن باشد که دستگاهی را باز کنید.
 • توسعه و انجام آزمایشات: شیائومی حساب‌های مجاز را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد که به آنها اجازه می‌دهد نرم‌افزار، برنامه‌ها و تغییرات سفارشی را بر روی دستگاه‌های شیائومی آزمایش و توسعه دهند.
 • مراکز خدمات: مراکز خدمات مجاز ممکن است از این حساب‌ها برای انجام تعمیرات و نگهداری دستگاه‌های شیائومی استفاده کنند.
 • ابزارها و منابع رسمی: شیائومی ممکن است ابزارها، منابع و پشتیبانی تخصصی را به دارندگان حساب مجاز (اتورایز شده) ارائه دهد تا کارهای مختلفی همچون اشکال زدایی، عیب یابی و موارد دیگر را برای آنها تسهیل کند.
 • اقدامات امنیتی: شیائومی با استفاده از حساب‌های مجاز یا اتورایز شده، تلاش بر حفظ امنیت دستگاه‌های خود و جلوگیری از تغییرات غیرمجازی را دارد که می‌تواند منجر به آسیب‌پذیری‌های امنیتی شود.